wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zapraszamy na warsztaty dotyczących programu Marie Curie Individual Global Fellowship. Politechnika Wrocławska, 24.05

Zapraszamy na warsztaty dotyczących programu Marie Curie Individual Global Fellowship. Politechnika Wrocławska, 24.05

Kamil Eckhardt,

Zapraszamy na warsztaty dotyczących programu Marie Curie Individual Global Fellowship. Politechnika Wrocławska, 24.05

Jak zyskać minimum dwa lata w drodze do habilitacji i zacząć myśleć o swoim własnym zespole badawczym? Najlepiej zdecydować się na wyjazd naukowy za granicę – przekonuje dr Marcin Poręba z Politechniki Wrocławskiej, pierwszy polski stypendysta Marie Curie Individual Global Fellowship z programu Horyzont 2020. Już 24 maja podczas warsztatów organizowanych we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii dr Poręba opowie, jak skutecznie zmierzyć się z formalnościami programu. Startujemy o 8.30!

Reklama

Szkolenie dedykowane jest dla osób z tytułem naukowym doktora lub z czteroletnim doświadczeniem badawczym (na pełen etat liczonym od momentu uzyskania tytułu magistra), chcących prowadzić badania w najlepszych ośrodkach badawczych świata (w tym w firmach). Czas trwania stypendium może wahać się od roku do trzech lat.

- Podczas spotkania opowiem krok po kroku, jak wypełnić wniosek od strony formalnej i merytorycznej – wskazuje dr Poręba. – Na przykładzie mojego wniosku pokażę, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Część merytoryczna to około 10 stron, z których ponad połowa jest opisem projektu naukowego. Trzeba w niej odpowiedzieć na pytanie, jak wyjazd i praca za granicą wpłynie nie tylko na rozwój kariery naukowej ubiegającego się o stypendium kandydata, lecz również jak wynikijego pracy przełożą się na dziedzinę nauki, którą się zajmuje.

Podczas warsztatów będzie mowa także o tym, jak prawidłowo przygotować CV kandydata do wniosku oraz jak podpisać umowę partnerską między uczelnią a zagranicznym ośrodkiem.

- Wyjazd zdecydowanieprzyspieszył rozwój mojej kariery naukowej. W USA zajmowałem się zupełnie inną dziedziną wiedzy niż na Politechnice. Interdyscyplinarność pozwoliła mi spojrzeć szerzej na problem, z którym mierzę się w swoich badaniach. Do tego za granicą nie prowadziłem zajęć dydaktycznych, więc mogłem się skupić tylko na pracy naukowej – przekonuje prowadzący warsztaty.

Termin: 24 maja 2018r.

Miejsce: Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, sala seminaryjna nr 12 (I piętro), ul. Smoluchowskiego 48 we Wrocławiu

Program:

8.30 - 9.00 Rejestracja uczestników

9.00 – 10.30 Individual Fellowships IF Marie Skłodowskiej Curie – European Fellowships i Global Fellowships wymogi formalne, dokumentacja konkursowa, kryteria oceny, struktura wniosku Elżbieta Olejnik, Regionalny Punkt Kontaktowy10.30 – 11.00 Przerwa11.00 – 12.30 Wskazówki stypendysty H2020 MSCA dr inż. Marcin Poręba, Marie Skłodowska-Curie Research Fellow, Politechnika Wrocławska12.30 – 12.45 Dyskusja12.45 – 13.00 Jak złożyć wniosek Individual Fellowships IF na Participant Portal

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o rejestrację online na stronie www.rpk.wroc.pl zakładka szkolenia.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe oraz poczęstunek.

Dodatkowe informacje: rpk(@)pwr.edu.pl, tel. 71 320 41 96, 71 320 21 89.

Szkolenie finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl