Zapraszamy na 7. Kongres Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych Endoskopowych (27-29.09)

7. Kongres Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych Endoskopowych pod patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Rektora Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się 27-29 września 2017 we Wrocławiu.

Kongres realizuje misję ESPES zmierzającą do szerzenia wiedzy i dzielenia się doświadczeniami w zakresie endoskopowej chirurgii dziecięcej. Głównym celem rozwoju tej dziedziny nauk medycznych jest wypracowanie jak najmniej inwazyjnych, a zarazem najbardziej efektywnych metod w chirurgii dziecięcej. Ma to bezpośredni związek z rozwojem technologii endoskopowych. Stąd współdziałanie naukowców i inżynierów oraz międzynarodowy transfer wiedzy są niezbędnym czynnikiem postępu w tej dziedzinie. Pobyt międzynarodowych specjalistów będzie wspaniałą okazją do zaprezentowania historii oraz dorobku kulturowego Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska. Z tego powodu, oficjalne rozpoczęcie Kongresu będzie organizowane w Sali Wójtowskiej zabytkowego Ratusza Miejskiego.

Wkład wrocławskiej Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej w rozwój endoskopowej chirurgii dziecięcej zaowocował przyznaniem organizacji tak dużego wydarzenia właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Kongres będzie miejscem spotkania chirurgów dziecięcych z Europy i Polski, szczególnie zainteresowanych metodami endoskopowymi, w których wykorzystywane są Państwa produkty. Spodziewamy się udziału około 300 lekarzy z Polski i zagranicy, w tym wielu uznanych autorytetów z całego Świata.

Kongres odbywać się będzie w sercu Wrocławia, w samym jego centrum, przy placu Dominikańskim, w nowym i pięknym Hotelu DoubleTree by Hilton. Poprzedzony będzie tematycznymi kursami chirurgii endoskopowej oraz zabiegami operacyjnymi transmitowanymi "na żywo". 

 W dniu 27 września zostaną przeprowadzone 3 warsztaty:

  1. Chirurgia robotyczna dziecięca.
  2. Podstawy endoskopii.
  3. Zaawansowany kurs urologii.

Program sesji plenarnych w dniach 28 – 29 września obejmuje wykłady, prezentacje abstraktów i e-posterów oraz debatę okrągłego stołu.

Do udziału w sesjach zaprosiliśmy min CiroEsposito, François Becmeur, Marcelo Martinez-Ferro, Jose L. Peiró, Jorge Correia-Pinto, David C. van der Zee. Głównym organizatorem Kongresu w Polsce jest prof. Dariusz Patkowski.

Kongres będzie też okazją do odsłonięcia nowego Krasnala Wrocławskiego „Endoskopka”, który stanie przy wejściu do Katedry Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy ul. Skłodowskiej– Curie52 we Wrocławiu. Uroczyste odsłonięcie krasnala będzie miało miejsce 27 września o godz. 19.00.

Więcej informacji na:

www.espes2017.pl