Visiting Professors: prof. Richard Hoogenboom

W dniach 14-15 października zapraszamy na otwarte wykłady i spotkania naukowe, które poprowadzi wybitny badacz polimerów, profesor Richard Hoogenboom.

14 października (środa) o godz. 10:00 profesor wygłosi na Politechnice Wrocławskiej wykład naukowy (po którym zaplanowane są indywidualne konsultacje) na temat polimerów supramolekularnych.

15 października (czwartek) prof. Hoogenboom będzie gościł w Łukasiewicz - PORT, gdzie o godz. 10.00 odbędzie się wykład naukowy i dyskusja na temat inteligentnych materiałów na bazie poli (2-oksazolin). O godz.12.00 Profesor wygłosi wykład popularnonaukowy, podczas którego omówi nowoczesne materiały polimerowe pokazując, że obecnie polimery to coś znacznie więcej niż plastik. Chętni mogą uczestniczyć także w transmisji wykładu online. Link do transmisji udostępniony zostanie w dniu wydarzenia na stronie internetowej oraz na oficjalnych kanałach społecznościowych Łukasiewicz – PORT.

Od godz. 14.00 zaplanowane są warsztaty - skierowane głównie do młodych naukowców.

Po każdym z wydarzeń istnieje możliwość indywidualnego spotkania z profesorem. Jednak w związku z panującym staniem pandemii, na wszystkie wydarzenia obowiązywać będzie ograniczona liczba miejsc.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wcześniejsze zgłaszanie się do koordynatora wizyty: dr Róża Szweda, Lider Zespołu Badawczego Funkcjonalnych Makrocząsteczek w Łukasiewicz – PORT: roza.szweda@port.lukasiewicz.gov.pl.

Wszystkie spotkania będą prowadzone w języku angielskim!

 

Do pobrania