Twórcy gier na start! Ruszają bezpłatne warsztaty online dla programistów, grafików i projektantów gier. Zaprasza Akademia Free2Play

Twój smartfon mieści więcej gier niż kontaktów? Zastanawiasz się, jak wygląda tworzenie gier od podszewki? A może myślałeś, żeby zająć się tym na poważnie i zarabiać na tworzeniu gier? Weź udział w bezpłatnych kursach, rozwiązuj zadania i jedź do Wrocławia na warsztaty, które poprowadzą gamingowi specjaliści.

Bezpłatne warsztaty online dla każdego

18.09 rusza Akademia Free2Play organizowana przez wrocławskie studio developerskie Ten Square Games. Warsztaty są bezpłatne i w całości odbywają się online. Zapisy ruszą pod adresem: akademiaf2p.pl . Uczestnicy mogą wybrać jeden z trzech obszarów tworzenia gier: programistyczny, graficzny i projektowania. Każda ze ścieżek składa się z pięciu lekcji zakończonych zadaniami do samodzielnego wykonania. Osoby, które przejdą cały kurs i rozwiążą wszystkie polecenia z wybranego obszaru mają szansę na udział w trzydniowych warsztatach stacjonarnych we Wrocławiu. Odbędą się one w listopadzie w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam pod okiem wykładowców z Akademii i gości specjalnych uczestnicy pracować będą w zespołach zbudowanych z programistów, projektanta i grafika. Ich zadaniem będzie wymyślenie od podstaw i stworzenie autorskiej gry na urządzenia mobilne.

 

Teamy, które poradzą sobie z tym zadaniem najlepiej mają szansę nie tylko na atrakcyjne gry rzeczowe, ale także na staż w Ten Square Games.

 

Praca czeka na twórców gier

Dynamika wzrostu globalnego rynku gier jest bardzo wysoka. Z raportu Newzoo wynika, że w 2020 roku osiągnie on wartość blisko 129 bln $. Najszybszy rozwój notuje segment gier na urządzenia przenośne. Blisko 50% zysków ma pochodzić właśnie z giermobile, zmniejszy się natomiast udział tradycyjnych gier na PC.

 

Tak optymistyczne szacunki przekładają się na wzrastające zapotrzebowanie w branży gamingowej. Poszukiwani są projektanci gier, graficy i programiści. Kursy w ramach Akademii Free2Play adresowane są do wszystkich, zarówno do umysłów ścisłych, jak i humanistów myślących o przebranżowieniu się. Chłonny rynek technologiczny wciąż cechuje się brakami kadrowymi w zakresie gamedevelopmentu. Udział w kursach organizowanych przez Ten Square Games może być przepustką do świata IT, który obfituje nie tylko w ciekawe technologie, ale przede wszystkim w miejsca pracy oraz możliwość rozwoju zawodowego.

 

Lekcje w ramach Akademii F2P zostały tak opracowane, by naukę mogły rozpocząć osoby niezwiązane do tej pory z tworzeniem gier. Wiedza podana jest w przystępny i łatwy do przyswojenia sposób. Zapisy trwają na: https://akademiaf2p.pl

Więcej informacji również na: https://tensquaregames.com i twitter.com/akademiaf2p