Stypendia Fulbright'a - ważna informacja!

Szanowni Państwo, Do 19 maja 2017 roku trwa nabór wniosków do dwóch programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd w roku akademickim 2018/2019: Fulbright Graduate Student Award oraz Fulbright Junior Research Award.


Stypendium Fulbright Graduate Student Award  przeznaczone jest dla studentów ostatnich lat studiów oraz absolwentów studiów wyższych planujących podjęcie studiów magisterskich, doktoranckich lub innych programów na poziomie graduate kończących się uzyskaniem dyplomu w uczelniach amerykańskich.

Stypendium Fulbright Graduate Student Award zapewnia status Foreign Fulbright Student w uczelni amerykańskiej, który uprawnia do uczęszczania na zajęcia w pełnym wymiarze godzin oraz korzystania z zasobów uczelni, takich jak biblioteki czy laboratoria. W roku akademickim 2018/19 stypendysta otrzyma stypendium w wysokości do 47 tysięcy dolarów. Zagwarantowane jest również przygotowanie do wyjazdu i opieka w trakcie stypendium. Z programu wyłączone są studia medyczne wymagające bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programy LLM oraz MBA.

Stypendium  Fulbright Junior Research Award przyznawane jest doktorantom przygotowującym rozprawę doktorską w uczelniach, instytutach badawczych, jednostkach naukowych PAN, międzynarodowych instytutach naukowych oraz innych jednostkach naukowych w Polsce. Stypendium umożliwia realizację projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym lub organizacji pozarządowej.

W Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, podobnie jak w Państwa organizacji, dajemy szansę młodym talentom. Będziemy Państwu wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy i opublikowanie dostępnej pod tym linkiem informacji prasowej na Państwa stronie internetowej.


W przypadku publikacji informacji na facebooku, sugerujemy następujące treści:
1. Fundacja Fulbrighta @FulbrightPolska szuka ambitnych doktorantów zainteresowanych wyjazdem do USA na stypendium trwające 6-9 miesięcy. Nabór wniosków trwa do 19 maja:

Złóż Wniosek


2. Marzysz o studiach w USA? Zobacz ofertę stypendialną @Fulbright Polska. Stypendium w wysokości do 47 000 USD może być twoje! Nabór wniosków trwa do 19 maja:

Złóż Wniosek
 
W przypadku pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Z poważaniem,
Zespół Polsko-Amerykańskiej Komisji FulbrightaPolsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
ul. K.I. Gałczyńskiego 4
00-362 Warszawa
biuro@fulbright.edu.pl
tel. 22 10 100 40