Ruszyła kolejna edycja Falling Walls Lab - prestiżowego, międzynarodowego konkursu interdyscyplinarnego!

Założeniem Falling Walls Lab jest – zgodnie z nazwą konkursu – obalanie dyscyplinarnych podziałów. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł i umiejętność jego zaprezentowania. Dlatego organizatorzy nie wprowadzają zbędnych ograniczeń. Do udziału w rywalizacji zapraszają m.in. studentów studiów licencjackich i magisterskich, doktorantów i doktorów, młodych profesorów, a także przedsiębiorców. Główne kryterium to szeroko rozumiana innowacja w myśleniu: o nauce, biznesie, inicjatywach społecznych.

Uczestnicy  konkursu  będą mieli 3 minuty na zaprezentowanie swoich projektów. Zwycięzca tego etapu Falling Walls Lab, który odbędzie się we Wrocławiu 7 lipca pojedzie na wielki finał do Berlina.

Międzynarodowa platforma Falling Walls Lab umożliwia wymianę pomysłów, inspiracji, a także ułatwia nawiązanie profesjonalnych kontaktów na całym świecie, co jest jedną z najważniejszych podstaw współczesnego biznesu. Organizowane co roku konkursy pozwalają młodym ludziom na przedstawienie wyników swoich badań, projektów i koncepcji jurorom – przedstawicielom środowisk akademickich oraz biznesowych.

Aby zmierzyć się z zadaniami tegorocznej edycji Falling Walls Lab, należy do 14 czerwca złożyć aplikację za pomocą dostępnego na stronie konkursu formularza.

Wrocławskie kwalifikacje do międzynarodowego finału odbędą się 7 lipca w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego (otwarcie o godzinie 13.30). Zwycięzca tego etapu zdobędzie stypendium, automatycznie dołączy do grona finalistów i pojedzie w listopadzie do Berlina, gdzie weźmie udział w międzynarodowej konferencji.

Uniwersytet Wrocławski zaprasza wszystkich zainteresowanych konkursem Falling Walls Lab, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 2 czerwca, o godz. 14.00 w Oratorium Marianum (Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1). Wezmą w nim udział prof. dr. hab. David Blaschke, który opowie o tym, co czeka nas podczas tegorocznej edycji imprezy, oraz mgr Mateusz Szatkowski, zwycięzca wrocławskiego etapu i uczestnik ostatniego finału Falling Walls Lab w Berlinie. Spotkanie będzie doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z organizatorami i uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad składania aplikacji.

Organizatorem wrocławskiego etapu kwalifikacji Falling Walls Lab jest Uniwersytet Wrocławski, wspierany przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Wersja angielska informacji na stronie Convention Bureau.

 

Do pobrania