wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. VI edycja programu MOZART (2017/2018)
  6. Dr Piotr Stocki - ARE: Projekt wzorniczy i ergonomiczny zdalnie sterowanego robota budowlanego o masie do 4 ton.

Dr Piotr Stocki - ARE: Projekt wzorniczy i ergonomiczny zdalnie sterowanego robota budowlanego o masie do 4 ton.

Kamil Eckhardt,

Przedmiotem projektu jest ciężki robot budowlany o masie własnej do 4000 kg, sterowany zdalnie. Robot przeznaczony jest do prac w niebezpiecznym środowisku.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

dr Piotr StockiAkademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we WrocławiuWydział AWiWKatedra Wzornictwa Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności

O projekcie

Wiodącym celem prac projektowych jest uzyskanie rozpoznawalnej, atrakcyjnej i adekwatnej do przeznaczenia stylistyki przy jednoczesnej dbałości o kwestie ergonomiczne, technologiczne i środowiskowe. Zakładanym efektem działań projektowych jest utrzymanie wspólnej linii produktów przedsiębiorcy co będzie się przekładało na budowanie pozycji rynkowej i konkurencyjności. W dalszym etapie wprowadzenie do produkcji nowego produktu, innowacyjnego ciężkiego robota budowlanego o masie własnej do 4000 kg, zdalnie sterowanego.

Efektami końcowymi projektu będą: wdrożenie spójnej linii produktowej w ofercie przedsiębiorstwa opartej na wypracowanych przy wcześniejszej, wspólnej realizacji projektu mniejszego robota, kontynuacja indywidualnych cech wizualnych i użytkowych w dalszych działaniach projektowych firmy przy opracowywaniu kolejnych modeli robotów, wzrost znaczenia firmy na rynku maszyn budowlanych za sprawą charakterystycznego, spójnego charakteru wyrobów.

W przypadku naukowca jednymi z ważniejszych efektów projektu będą: przełożenie doświadczeń wynikających z partnerstwa na dydaktykę uwzględniając potrzeby rynku, potencjał lokalnych przedsiębiorstw, eksploracja zagadnień projektowych w oparciu o interdyscyplinarną współpracę, propagowanie modelu współpracy z przedsiębiorcą oraz z inżynierami jako istotnego z punktu widzenia efektów a także przyszłej, zawodowej działalności młodych projektantów, propagowanie modelu współpracy biznes - nauka, wspieranie się i uzupełnianie rozmaitymi kompetencjami, propagowanie nowych mechanizmów współpracy jak Redmine, Autodesk Vault, Benchmarking, DT, etc. Budowanie powiązań z potencjalną możliwością przyszłej współpracy między absolwentami Wydziału AWiW Katedry Wzornictwa a lokalnym biznesem.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Najistotniejszym bodźcem do podjęcia współpracy w ramach partnerstwa zarówno dla naukowca jak i dla przedsiębiorstwa były wymierne i konstruktywne efekty wcześniejszej współpracy (robot budowlany o masie własnej do 1000kg.) oraz chęć wdrożenia innowacyjnego, globalnie rozpoznawalnego wyrobu w oparciu o współpracę lokalnych podmiotów.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl