wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. V edycja programu MOZART (2016/2017)
  6. Dr inż. Zbigniew Gołębiewski - MicroscopeIT: Opracowanie modułu interaktywnej segmentacji 3D wielowymiarowych danych obrazowych z mikroskopii w architekturze klient-serwer

Dr inż. Zbigniew Gołębiewski - MicroscopeIT: Opracowanie modułu interaktywnej segmentacji 3D wielowymiarowych danych obrazowych z mikroskopii w architekturze klient-serwer

Tomasz Wysocki,

Głównym celem MicroscopeIT Sp. z o. o. jest opracowanie przyjaznego dla użytkownika, działającego w chmurze systemu do przetwarzania i analizy obrazów mikroskopowych dla jednostek medyczno-diagnostycznych oraz naukowo-badawczych.

Reklama

 

 Dr inż. Zbigniew GołębiewskiPolitechnika Wrocławska

 

MicroscopeIT Sp. z o. o.. Jesteśmy spółką  technologiczną istniejącą od 2012, założoną jako spin-off przez grupę pracowników wydziału IT. Nasz zespół programistów pracuje w Polsce, jednak działamy na rynku globalnym.

Projekt dotyczy analizy wielowymiarowych danych obrazowych z mikroskopii z wykorzystaniem współczesnych technologii bazujących na chmurze obliczeniowej. Głównym celem tego projektu jest opracowanie koncepcji i wstępnej implementacji komponentów modułu wykorzystującego tzw. model 3D aktywnej siatki (ang. 3D Active Mesh). Model ten został opracowany i znajduje się w zasobach MicroscopeIT i wymagana jest jego adaptacja na potrzeby chmury obliczeniowej w modelu klient-serwer.

W ramach projektu planowane jest przedstawienie koncepcji:

  • podziału algorytmu 3D aktywnej siatki na moduł klienta i serwera wraz ze wstępną implementacją (we współpracy z zespołem programistów MicroscopeIT);
  • sposobu przechowywania i szybkiego dostępu do dużych danych wolumetrycznych opisujących 3D aktywną siatkę;
  • dedykowanego protokołu komunikacji między klientem i serwerem wraz ze wstępną implementacją (we współpracy z zespołem programistów MicroscopeIT).

W oparciu o rezultaty projektu planowane jest zwiększenie funkcjonalności produktu/usługi VIRTUM rozwijanej przez MicroscopeIT w postaci dodatkowego modułu segmentacji 3D wykorzystującego 3D aktywną siatkę.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Naukowiec i Przedsiębiorca mają już historię współpracy przy podobnym projekcie wspierającym partnerstwo uczelni i przemysłu. Wyniki poprzedniej współpracy były na tyle zadowalające Naukowca oraz Przedsiębiorcę, że postanowili oni ponownie spróbować podjęcia się wspólnej pracy nad zaawansowanymi technologicznie koncepcjami dotyczącymi aktywnej siatki.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl