wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. III edycja programu MOZART (2014/2015)
  6. dr inż. Martin Tabakow - „AKSON" Zakład Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa: Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa "AKSON", wspomagających diagnostykę pacjentów oraz poprawiających efekty rehabilitacji osób z urazami kręgosłupa i zaburzeniami neurologicznymi.

dr inż. Martin Tabakow - „AKSON" Zakład Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa: Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa "AKSON", wspomagających diagnostykę pacjentów oraz poprawiających efekty rehabilitacji osób z urazami kręgosłupa i zaburzeniami neurologicznymi.

Celem projektu jest pilotażowe wdrożenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa "AKSON", wspomagających diagnostykę pacjentów oraz poprawiających efekty rehabilitacji osób z urazami kręgosłupa i zaburzeniami neurologicznymi.

Reklama

 

dr inż. Martin Tabakow

Politechnika Wrocławska

„AKSON" Zakład Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa

O projekcie

Projekt zakłada wprowadzenie automatycznych mechanizmów przetwarzania, analizy i wizualizacji danych, do celów wspomagania decyzji diagnostycznych w procesach rehabilitacji pacjentów. Głównymi problemami i poważnymi trudnościami, zarówno we współczesnej diagnostyce schorzeń neurologicznych jak i w procesach rehabilitacji, jest ocena ogólna i szczegółowa stanu pacjentów - ich stopnia powrotu do zdrowia, zwłaszcza dla złożonych przypadków, takich jak niedowłady i porażenia po urazie rdzenia kręgowego. Zakładane techniki eksploracji danych pozyskanych w trakcie procesu rehabilitacji, pobranych między innymi z sygnału EMG badanych grup mięśniowych pacjentów, wspomogą procesy diagnostyczne oraz wprowadzą informację zwrotną dla pacjenta, określającą jego postępy rehabilitacyjne.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl