wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. III edycja programu MOZART (2014/2015)
  6. dr hab. Witold Musiał - "Herbapol" S.A.: Ocena porównawcza kinetyki uwalniania substancji leczniczej pochodzenia naturalnego z preparatu odniesienia i z preparatu odtwórczego.

dr hab. Witold Musiał - "Herbapol" S.A.: Ocena porównawcza kinetyki uwalniania substancji leczniczej pochodzenia naturalnego z preparatu odniesienia i z preparatu odtwórczego.

Wyniki badań i opracowana metoda wpłyną korzystnie na zwiększenie możliwości wprowadzania na rynek nowych preparatów leczniczych, a przez to na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku lokalnym i ogólnoeuropejskim.

Reklama

dr hab. Witold Musiał

Uniwersytet Medyczny

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.  

O projekcie

Wysoka jakość produktów leczniczych opartych na substancjach czynnych pochodzenia syntetycznego i pochodzenia roślinnego opiera się na wynikach szeregu badań, wykonywanych w laboratoriach badawczych i analitycznych, prowadzonych przez przedsiębiorstwa farmaceutyczne. Jednym z istotnych zagadnień oceny produktu leczniczego jest ocena ilości substancji biologicznie czynnej uwolnionej z postaci leku. Ilość ta jest dostępna dla procesów wchłaniania i wpływa w istotny sposób na parametry farmakokinetyczne obserwowane po podaniu tej substancji, a w szczególności po jej podaniu drogą pozanaczyniową, np. przezskórną. Celem pracy jest rozwój metody badania kinetyki uwalniania wybranej substancji leczniczej, w kontekście optymalizacji procedury porównywania preparatów leczniczych dostępnych na rynku farmaceutycznym.

Badania prowadzone są metodami analizy ilościowej z zastosowaniem spektroskopii i innych metod analitycznych, z wykorzystaniem dostępnych modeli biofarmaceutycznych. Zastosowanie właściwego modelu biofarmaceutycznego, w powiązaniu z doborem dedykowanej metody analitycznej umożliwia wyselekcjonowanie szeregu preparatów o korzystnej kinetyce uwalniania. Spośród tych preparatów można w kolejnych etapach wybierać układy przeznaczone do dalszych badań, w tym do badań farmakokinetycznych. 

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl