wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. V edycja programu MOZART (2016/2017)
  6. Dr Agnieszka Tubis - Fracht: Interdyscyplinarny model zarządzania ryzykiem dla przedsiębiorstwa transportu drogowego z sektora MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa)

Dr Agnieszka Tubis - Fracht: Interdyscyplinarny model zarządzania ryzykiem dla przedsiębiorstwa transportu drogowego z sektora MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa)

Tomasz Wysocki,

Głównym celem projektu jest opracowanie interdyscyplinarnej koncepcji zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie transportu drogowego wraz z dostosowaniem wybranych instrumentów analizy i oceny ryzyka do potrzeb przedsiębiorstwa z sektora MŚP.

Reklama

 Dr Agnieszka Tubis

Politechnika Wrocławska

FF Fracht Sp. z o.o.. Przedsiębiorstwo transportowo-spedycyjne

Przedmiotem badań przemysłowych będzie analiza i ocena obecnych mechanizmów identyfikacji i zarządzania ryzykiem w badanym przedsiębiorstwie. Przeprowadzona zostanie również analiza wrażliwości obecnego systemu transportowego na zidentyfikowane zagrożenia. Celem badania jest pozyskanie wiedzy na temat czynników generujących ryzyko w przedsiębiorstwach transportowych wraz z identyfikacją podatności systemu na występujące zagrożenia. Przedmiotem badań rozwojowych będzie opracowanie interdyscyplinarnej koncepcji zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie transportu drogowego i jej przetestowanie w warunkach operacyjnych w środowisku funkcjonowania badanej firmy. Celem tych badań jest opracowanie modelu i jego sprawdzenie w warunkach rzeczywistych.

Efektem końcowym projektu będzie opracowana koncepcja interdyscyplinarnego podejścia do zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie transportu drogowego, która będzie mogła zostać:

  • zaimplementowana w przedsiębiorstwie – co wzmocni jego pozycję konkurencyjną;
  • przedmiotem badań naukowych podstawowych i rozwojowych – co pozwoli uczonemu na udział w konkursach badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Przedsiębiorstwo dzięki współpracy z naukowcem będzie mogło skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia w doskonaleniu prowadzonej przez siebie działalności, wykorzystując przy tym najnowsze wyniki prowadzonych w Europie badań. Naukowiec dzięki współpracy z przedsiębiorstwem będzie mógł z kolei zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania firmy z sektora TSL (Transport Spedycja Logistyka) i poznać dobre praktyki biznesowe obowiązujące w badanej organizacji.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl