BRAK MIEJSC na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław" ! 28.07, godzina 9:30. Tytuł: „A oni są wciąż w walce – saperski zwiad”

Kolejna wycieczka z serii ,,Akademicki Wrocław" odbędzie się w Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu oddziale Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy i będzie nosić tytuł „A oni są wciąż w walce – saperski zwiad” . Gości oprowadzi kierownik muzeum Pan Daniel Kaźmierski .

 

Wszystkie Miejsca Zarezerwowane!!!

Spacer odbędzie się 28/07/2018 i będzie nosił tytuł:


,,Akademicki Wrocław. A oni są wciąż w walce – saperski zwiad”

 

Miejsce zbiórki: ul. Obornicka 108 Wrocław, (150 metrów w stronę obwodnicy od głównej bramy Centrum Szkolenia) - tam znajduje się wejście na teren muzeum. Na przeciwko jest duży, bezpłatny parking.

Mapka z lokalizacją:

 

Godzina zbiórki: 9.30

Czas trwania spaceru: 9:30 - 11:30

Liczba uczestników spaceru: 70 osób (podzielonych na dwie grupy po 35 osób)

Program:

9.30 – 9.45 – spotkanie wprowadzające dla uczestników poprowadzi kierownik Muzeum Daniel Kaźmierski oraz Monika Płoszaj, przedstawiciel Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Grupa zostanie podzielona na dwie mniejsze grupy po 35 osób. Jedna grupa rozpocznie spacer od budynku historycznego z p. Danielem Kaźmierskim, natomiast druga grupa zacznie swój spacer od skansenu sprzętu inżynieryjnego z p. Wojciechem Leszczyńskim. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z całą ekspozycją Muzeum.

 

Uczestnicy spaceru będą mogli zobaczyć:

W pawilonie historycznym: ewolucyjny rozwój i dorobek polskiej sztuki inżynieryjnej oraz wojsk saperskich od zarania polskiej państwowości do roku 1956.

 

W pawilonie zwanym potocznie „sprzętowym”: nową ekspozycję poświęconą wojskowym nurkom lekkim i ciężkim, między innymi nurka lekkiego w suchym skafandrze PW-2 „FOKA”
z wykrywaczem W-4-P przygotowanego do wykonywania prac saperskich pod wodą.

 

W skansenie ciężkiego sprzętu inżynieryjnego: ponad 90 jednostek sprzętu inżynieryjnego wykorzystywanego przez saperów m.in. podręczne i etatowe środki przeprawowe, elementy parków pontonowych, kutry i sprzęt desantowo-przeprawowy, sprzęt do wydobywanie i oczyszczania wody, sprzęt do budowy dróg i lotnisk, pojazdy gąsienicowe np. „Czołg Saperski” B-72 KLON itp.

W skład ekspozycji wchodzą również odcinki mostów składanych i mosty towarzyszące zaprezentowane na zaimprowizowanej przeszkodzie wodnej.

 

Wszystkie Miejsca Zarezerwowane!!!

Limit miejsc: 70

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów - zielony komunikat, który pojawi się po wypełnieniu formularza jest RÓWNOZNACZNY ze znalezieniem się na liście wycieczkowej!! Prosimy o zapisywanie każdej osoby osobno.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: WCA
Odwiedzajcie także oczywiście profil Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu oddziale Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

Kamil Eckhardt
tel.: +48 71 798 13 15
kamil.eckhardt@um.wroc.pl