,,Akademicki Wrocław" - zapraszamy na pierwszą wycieczkę! 27.01, godzina 11:00. Uniwersytet Wrocławski!

„Akademicki Wrocław” - nowy projekt WCA i wrocławskich uczelni z okazji 10-lecia Wrocławskiego Centrum Akademickiego, powołanego z inicjatywy Prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Na pierwszą wycieczkę z tego cyklu można zapisać się od dziś. Odbędzie się 27 stycznia o godzinie 11:00 i będzie nosić tytuł: "Alma Mater Leopoldina. Wrocławska perła baroku nad Odrą. Dzieje i historia pierwszej wrocławskiej uczelni."

ZAPISY ZAKOŃCZONE - BRAK WOLNYCH MIEJSC!!
 
Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: WCA
 
Mało znane zakamarki oraz najwspanialsze miejsca wrocławskich uczelni i instytutów badawczych, uczelniane zbiory, muzea, rzadko udostępniane zwiedzającym miejsca,  takie jak pracownie Akademii Sztuk Pięknych, laboratoria Wrocławskiego Parku Technologicznego czy  studio nagrań Akademii Teatralnej,  a także kulisy wrocławskich teatrów i  nowoczesny system nagłośnienia sal koncertowych NFM - wszystkie te miejsca będzie można zobaczyć dzięki projektowi „Akademicki Wrocław”, przygotowanemu przez Wrocławskie Centrum Akademickie we współpracy z wrocławskimi uczelniami.  

Po każdym z tych miejsc  zwiedzających oprowadzą  gospodarze, a więc osoby, które znają je najlepiej  i potrafią o nich niebanalnie opowiadać.
Na pierwszą wycieczkę z tego cyklu można zapisać się od dziś!
Odbędzie się ona 27 stycznia i będzie nosić tytuł  "Alma Mater Leopoldina. Wrocławska perła baroku nad Odrą. Dzieje i historia pierwszej wrocławskiej uczelni".

Gości oprowadzać będzie rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Adam Jezierski, który zagra też dla nich koncert.
 
AKTUALIZACJA:
Na naszą pierwszą wycieczkę z serii #AkademickiWrocław, komplet chętnych (100 osób) zapisał się w niespełna 3 dni! Wszyscy, którzy znaleźli się na liście otrzymali dzisiaj maile z potwierdzeniem rejestracji. Tych, którzy nie mieli tyle szczęścia zapraszamy na kolejne wycieczki! Przypominamy, że odbywać się one będą w każdy ostatni weekend miesiąca. Szczegóły na temat wycieczki lutowej wkrótce! A zarejestrowanym przypominamy, że pierwszy spacer po #AkademickimWrocławiu odbędzie się już w tą sobotę (27.01) o godzinie 11:00 Zbiórka pod pomnikiem Szermierza. Uniwersytet Wrocławski czeka na Was!

ZAPISY ZAKOŃCZONE - BRAK WOLNYCH MIEJSC!!Więcej informacji
Monika Płoszaj, Wrocławskie Centrum Akademickie,
tel. 71 770 20 04,
monika.ploszaj@um.wroc.pl

Do pobrania