wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Zielony transfer
  5. Pytania i odpowiedzi nt. Zielonego Transferu
Najczęściej zadawane pytania na temat programu Zielony Transfer. Dowiedz się, kim jest beneficjent czy pomoc de minimis. Shutterstock
Najczęściej zadawane pytania na temat programu Zielony Transfer. Dowiedz się, kim jest beneficjent czy pomoc de minimis.

Najczęściej zadawane pytania na temat programu Zielony Transfer. Dowiedz się, kim jest beneficjent, pomoc de minimis, jak przesłać formularz drogą elektroniczną i wiele innych rzeczy.

Reklama

Co to jest pomoc de minimis i kto jej udziela, kto jest beneficjentem?

Jest to szczególna kategoria wsparcia udzielana przez państwo, która ze względu na swą małą wartość nie powoduje zakłócenia konkurencji w wymiarze unijnym. Zasady udzielania pomocy de minimis określa Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis.

Łączna wartość pomocy de minimis dla jednego beneficjenta nie może przekroczyć równowartości 200 tys. euro brutto w okresie 3 lat kalendarzowych, a w przypadku podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą w sektorze transportu drogowego - 100 tys. euro. Pod uwagę bierze się bieżący rok kalendarzowy oraz dwa poprzednie lata. Nie ma znaczenia forma pomocy, źródło jej pochodzenia ani cel, na jaki została wykorzystana - do ogólnej puli wliczane są wszystkie środki uzyskane przez danego przedsiębiorcę jako pomoc de minimis w badanym okresie.

Czy formularze trzeba przesłać drogą elektroniczną, czy też od razu dostarczyć oryginały?

Zeskanowane formularze należy wysyłać drogą elektroniczną na adres organizatora: zielonytransfer(at)um.wroc.pl. Jedynie w przypadku niektórych dokumentów finansowych pracodawcy (rachunku zysków i strat z trzech ostatnich lat lub PIT-w z trzech ostatnich lat obrotowych) dopuszcza się możliwość przedstawienia Organizatorowi oryginałów do wglądu.

Czasu na złożenie aplikacji jest bardzo mało - czy można donieść dokumenty w terminie późniejszym?

Nie. Zgodnie z regulaminem dodatkowego naboru na staże w ramach projektu Zielony Transfer, wszystkie wzmagane dokumenty należy dostarczyć Organizatorowi w nieprzekraczalnym terminie, tj. do dnia 11.02.2011r.

Kiedy i jaką drogą kandydaci zostaną poinformowani o wynikach? Czy również w przypadku negatywnie rozpatrzonej kandydatury?

Wszyscy kandydaci (niezależnie od pozytywnego, bądź negatywnego rozpatrzenia ich aplikacji), zostaną powiadomieni e-mailowo bądź telefonicznie o wynikach dodatkowego naboru w terminie do 14 dni od momentu zakończenia procesu rekrutacji.

Gdzie można otrzymać do wglądu umowę? Jakie warunki przewiduje?

Organizator przewiduje możliwość wglądu do Umowy stażu w Biurze Projektu „Zielony Transfer" (adres: Urząd Miejski Wrocławia, Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi, Rynek 13, 50-101 Wrocław). Prosimy jednocześnie o wcześniejszy kontakt celem umówienia się na konkretny termin.

Co w przypadku choroby stażysty w trakcie trwania stażu lub w razie innych zdarzeń losowych?

Organizator dopuszcza możliwość przerwy w odbywaniu stażu, przy czym nie może ona trwać dłużej niż 3 miesiące. W przypadku przerwy w odbywaniu stażu trwającej dłużej niż 5 dni roboczych i nieprzekraczającej 3 miesięcy, Organizator może wyrazić zgodę na kontynuowanie stażu. W takim przypadku strony zawierają porozumienie dotyczące warunków kontynuacji stażu. Szczegółowe zapisy dotyczące przerw w odbywaniu stażu znajdują się w §18 i §19 Regulaminu stażu.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl